Asystent PIT - to program (pisany z udziałem tego samego Autora co znany od 20 lat PITy… IPS, ale produkcji Fundacji Nasza Szkoła), który jest interesującą alternatywą dla PITy IPS jako bezpłatne narzędzie dla podatników. Rekomendujemy go szczególnie tym podatnikom, którzy nie lubią wypełniania poszczególnych rubryk na drukach pobranych z Urzędu Skarbowego – tym zajmie się nasz Asystent PIT.

Pobierz Asystent PIT 2017Program działa na bazie tego samego „silnika obliczeń”, jaki stosowany jest w programie PITy roczne IPS. Dane co prawda można wpisywać standardowo, tak jak w „PITach IPS” bezpośrednio w formularzach, można też nie oglądając „druczków” podać dane do rozliczenia podatku, odpowiedzieć na kilka pytań, a doborem właściwego druku i jego wypełnieniem zajmie się Asystent PIT. Pobranie programu rozpocznie się po kliknięciu ikony po prawej stronie. Plik należy zapisać w miejscu na dysku, z którego będziemy uruchamiali program, ponieważ jest to program „superportable” – pojedynczy plik zawierający kompletny program.

Warto zwrócić uwagę na łatwość dołączania formularzy (załączników), zmieniania formularzy jak. np. z PIT-37 na PIT-36, czy zmieniania rodzaju rozliczenia np. z małżonków „osobno” na „razem”. W tym ostatnim przypadku Asystent pokaże, czy warto rozliczyć się osobno, czy też razem, a zdecydować o tym na podstawie pokazanych wartości podatku do zapłacenia można jednym kliknięciem.

Słowem – jest to program dla tych, którzy pochylając się nad rubrykami PITa, czuję się niepewnie i najchętniej powierzyliby całe to rozliczanie komuś innemu. Jest taka  możliwość – zlecenia tego naszemu Asystentowi.

Program jest przeznaczony dla systemu Windows. Trwają prace nad wersją dla iOS, planowana także wersja dla Max OSX oraz Android.


Dla OPP zabiegających wspólnie z nami o 1% w programie PITy oraz życzliwych nam administratorów stron, przygotowaliśmy kilka bannerów do utworzenia odsyłaczy do niejszej strony.


 

Załączniki:
Pobierz plik (Asy17_246_2.png)Asy17_246_2.png[kwadrat 246 px]74 kB
Pobierz plik (Asy17_2x3.png)Asy17_2x3.png[szer. 200, wys. 300 px]89 kB
Pobierz plik (Asy17_2x6.png)Asy17_2x6.png[szer. 200 px, wys. 600 px]174 kB
Pobierz plik (Asy17_75x10.png)Asy17_75x10.png[szer. 750 px, wys. 100 px]117 kB