Asystent dobra – Twój 1% umożliwia czynienie dobra

Asystent PIT asystentem dobra

Jaki sens ma przekazanie 1%, szczególnie gdy nie są to jakieś duże pieniądze. Może to tylko złotówka… Organizacje Pożytku Publicznego to organizacje – z definicji – pozarządowe. To fundacje i stowarzyszenia, które uzyskały status OPP, mają moc przemiany czyjegoś życia. Czasami niezwykle trudnego, ciężkiego, czasami poprawy jego jakości. Mają tę moc, o ile uzyskają materialne wsparcie w postaci 1% podatku, który nie trafia do państwowego budżetu, a do pozarządowej organizacji wskazanej przez podatnika.

W cyklu artykułów – jako przedstawiciele poszczególnych OPP chcemy pokazać tę moc przemiany ludzkich losów przez 1% – czyjegoś konkretnego życia. Każdy z tych artykułów odpowiada na pytanie o sens przekazania swojego „jednego procenta”.


 

Rafał

Opowieść o mnie, moim synu Rafale i naszym związku z ASYSTENTEM DOBRA czyli z 1% na rzecz OPP rozpocznę od pytania jakie zadał mi kiedyś jednen z moich rozmówców. Było ono bardzo proste: Tadeusz kim Ty jesteś ? Odpowiedziałem tak jak mi dyktuje moje serce:

Czytaj więcej: Rafał

Pan Jacek

Jedną z osób będących pod opieką Dzieła Pomocy św. Ojca Pio jest pan Jacek. Jego bezdomność zaczęła się we Wrocławiu, gdzie pracował jako cieśla.

Czytaj więcej: Pan Jacek